Tõine Mulgimaa mälumäng on tänaseks ajalugu
Viis etappi kestnud teine mulgimaa mälumäng sai väärika lõpu 26. märtsil Helme kihelkonnas, Ala rahvamajas. Kokku osales 17 viieliikmelist võistkonda kõigist viiest Mulgi kihelkonnast: kuus Hallistest, kolm Karksist, Tarvastust ja Helmest ning üks Paistust, lisaks Viljandi vallast Viiratsi mälumängurid
Mälumängu eesmärgiks on väärtustada ja tutvustada Mulgimaale omast elulaadi, tavasid ja kombeid- propageerida mulkidele ning laiemale üldsusele viie Mulgimaa kihelkonna ajalugu, kombeid, rahvarõivaid ja kultuurilist eripära ning tugevdada Mulgimaa pärandkultuuri piirkonna erinevate paikkondade vaheline koostööd.
Mulgimaa valdade vaheline mälumäng toimub 5 etapilisena. Igat etapi alguses tervitas mälumängureid toimumiskohas vallavanem, esinesid taidlejad. Nägime kaunites mulgi rahvariietes rahvatantsijaid, kuulasime soliste, lauluansambleid ning pillimängijaid. Esinesid šhowtantsijad .
Küsimusi koostasid esimesel hooajal karastuse saanud kohtunikebrigaad koosseisus: Olav Renno, Piia Mänd, Alli Laande, Anne-Ly Ütsik, Enno Liiber ja Anne Pai. Igas etapis tuli vastata 24 Mulgimaad puudutavale küsimusele. Vaheetapi võitjatele usaldati „rändkarikas“- mulgi kaabu.
Siin siis parimad etappide kaupa:
23. oktoober 2013- Halliste põhikoolis- I-II koht Karksi mulgid ja AKORD,- mõlemal 32 punkti, III koht Mõisaküla
27. november 2013- Hummuli rahvamajas- I-III koht Tarvastu Vallavalitsus, Mesilane ja Karksi mulgid- kõigil võrdselt 31 punkti.
22. jaanuar 2014- Viiratsi rahvamaja- I koht Karksi mulgid, II koht Abia, III-IV koht Halliste ja AKORD
26. veebruar 2014- Mõisaküla kultuurimaja- I-II koht Sõõr ja Abja Vallavalitsus , III koht Halliste
26. märts 2014- Ala rahvamaja - I koht Abja Vallavalitsus, II-III koht Halliste ja Võrtsu veerest
Kõikide etappide eest saadud punktid summeeriti ja selgitati üldvõitja.
Kokkuvõttes I koha saavutas 154 punktiga võistkond „Karksi mulgid“ koosseisus: Enn Kauber, Tõnis Laurik, Arvo Maling, Rein Palu ja Enn Sarv. Ühe korra olid asendusmeestena platsis Avo Lomp ja Anti Sõlg.
Võrdselt 138 punkti said Abja Vallavalitsuse ja Halliste võistkonnad. Paremusjärjestuse selgitas lisaküsimus- vastust teadsid ja II koha viisid koju Abja mälumängurite viisik: Maie Bratka, Peeter Mõttus, Ürjo Mälksoo, Aino ja Peeter Rahnel.
Halliste võistkond, mille liikmed olid Ene Maaten, Mait Mikelsaar, Maimu Paumere, Arne Putnik ja Andres Rõigas sai III koha.
Eraldi tahan kiita August Kitzbergi nimelise Gümnaasiumi noori, kes vapralt enda teadmisi proovile panid ja kõik etapid läbisid.
Mälumängu lõpetamisel auhindasime võistkondi tänukaardi ja mulgi mälumängu logoga pastapliiatsiga.
Võitjate meeskonna kõik liikmed said omale linasest lipsud, millele oli Maire Riit tikkinud teksti „MIA OLE MULK“. Kõikide osalejate vahel loosisime välja hulgaliselt meeneid. Loosirattas olid mulgi kaabud, mulgi laualipud, DVD „Mulgimaa lipu õnnistamine“. Meisterkondiiter Urmas Jalakas üllatas kauni ning maitsva tordiga.
Kõikidel huvilistel on võimalus tutvuda mälumängu küsimustega- need ja tulemused on üleval Karksi Valla Kultuurikeskuse kodulehel .
Iga lõpp on millegi uue algus- nii ka sel korral. Kuna projekt Mulgimaa mälumäng- kolmas“ sai Mulgimaa kultuuriprogrammi pool rahastatud, siis sügisel algab mälumäng jälle. Tore on tõdeda, et
Tänan kõiki abilisi-lahkeid võõrustajaid, küsimuste koostajaid, taidlejaid, vabatahtlikke ning toetajaid.
Mälumängu korraldamist toetasid: Mulgimaa kultuuriprogramm, Halliste, Hummuli, Viljandi, Mõisaküla, Helme, Karksi ja Tarvastu vallad, Mulgi Kultuuri Instituut, Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupp.
Lugupidamisega: Kai Kannistu
Projektijuht, Karksi Valla Kultuurikeskuse juhataja