Karksi-Nuia segarahvatantsurühma „Sõlesepad” 55. tegevusaasta
Aastad 1968-1988 - juhendaja Lille-Astra Arraste.
Aastad 1968-1991 - tegevuspaik Nuia EPT a/ü klubi.
Aastad 1988- 2019 - juhendaja Ants Arro.
Aastad 2019-2023 - juhendaja Anu Tomp.
Aastad 1991-2023 - tegevuspaik Karksi-Nuia Rahvamaja, Karksi Valla Kultuurikeskus.
Aasta oli siis 1968 kui tantsupedagoogi Lille-Astra Arraste juhendamisel sai Karksi-Nuia rikkamaks läbi sajandite kestva kultuurilooga. Seda väärt lugu aitavad kirjutada inimesed, kelle kooskäimise mõtteks ja sisuks on rahvatants. Tegelikult on see ju üks tore seltskond inimesi, kes vajadusel teineteisele küünarnukitunnet pakuvad.
Huvitav on ka see, et koos on esinetud meesrühmana, isade ja poegadega, emade ja tütardega, solistidena, folkloorirühmana, estraaditantsudega. Pikk, järjekindel ja mitmekesine töö kandis vilja ning rühm tõusis vabariigi parimate segarühmade hulka. Rühma hea maine ja tantsu tehniliselt kõrge tase tingis seda, et mitmed tuntud tantsujuhid tulid Nuia oma ideid tantsuloome alal teostama ja kõrgharidust omandavad tantsujuhid praktikale.
24. märtsil 1995 .aastal ristis Helju Mikkel tollal 27-aastase B-segarahvatantsurühma ja nimeks pandi „Sõlesepad”. ( H. Mikkeli loodud tants kannab sama nime).
Oma eesmärkide poole püüeldes on Sõlesepad jõudnud juubelisünnipäeva ikka. Vaevalt, et 55 aastat tagasi oleksid esimesed tantsijad osanud arvata-loota oma loodud panuse püsimajäämist läbi mitme põlvkonna. Rühmal on, kelle auks ja mälestuseks jätkata järjepidevust rahvakultuuri alalhoidmisel.
Olgu siinkohal ära toodud auhinnalisi saavutusi lähemalt ja kaugemalt.
Esinemised, ülevaatused: välisriikides 32 korral (Euroopa maad, Moskva, Kuuba, India , Süüria , Lääne-Siberimaa, Tsuvaši , Mordva).
Vabariiklikke laureaaditiitleid 45, tolleaegseid üleliidulisi 4.
Meesrühma vabariiklik laureaadi rändauhind on rühma päris oma. Nimetamata jäid arvukad II ja kolmandad kohad.
Sõleseppade esinemist sai muu hulgas näha 1980. aasta olümpiamängude avamisel Moskvas.
Juhendajad ja tantsijad on Sõlesepad teinud nähtavaks kogu maailmale, ja kodumaa piires on Sõleseppi väga raske mitte märgata, sest nad on kohal olnud kõikidel üldtantsupidudel, folkloorifestivalidel, kohalikel festivalidel, konkurssidel ja mitmesugustel üritustel.
Koostööd on tehtud rahvamuusikaorkestriga „Lustipill”, „Pilistvere Pillimehed”, „Holarid”, „Kukerpillid”, „Tuulepuu“, Karksi-Nuia Muusikakooli ansamblid „Lõõtsavägilased“.
Sõleseppadest võib küll palju kirjutada, kuid parimaks tutvumisviisiks on siiski ise meie tantsurühma tulla.
Hea tantsuhuviline – ole Sa noor või vana! Ootame just Sind igal nädalal meie trenni!
Jätkuvat tantsurõõmu soovides,
SÕLESEPAD